Fişek Rezistans Nedir

Fişek rezistans nedir, Rezistans telinin tümü fişek rezistansın ekseninde bulunan seramik taşın etrafında eşit hadde aralıkları ile sarılarak magnezyum oksit tozu ile dış boru kılıfından izole edilip kalibre edilerek üretilir.

Rezistans teli ile boru kılıfı arasında ki mgo tozunun inceliğinden dolayı hızlı ve verimli ısı oluşur ve bu sayede daha az enerji ile fişek rezistanslarda daha çok ısı elde edilir.

Fişek Rezistans NedirFişek Rezistans standart değerlere göre, 80/20 krom nikel rezistans teli kullanılarak, maximum değerlerde aynı eşitlikte ve sık aralıklarla sarılarak üretim yapılmaktadır.

Fişek ısıtıcı rezistanslarda kullandığımız magnezyum oksit sayesinde eşit bir ısı dağılımı sağlanmaktadır. Dış muhafaza olarak standart CR-NI 304 kalite (paslanmaz) boru kullanılarak imalat gerçekleşmektedir.

Üretmiş olduğumuz fişek ısıtıcıların elektrik kablolarında avrupa (fransız NTSE 3000 (350 C) elyaf örgülü saf nikel kablo genel olarak kullanılmaktadır.

Fişek ısıtıcı tüp rezistansların standart kablo boyumuz 25 cm olup, istenildiği taktirde kablo boyu istenilen ölçüye göre uzatılmaktadır.

Fişek Isıtıcı Nedir

Fişek Rezistans